Для батьків






Графік прийому громадян

Організація роботи  закладу дошкільної освіти (ясла-садок)»Зірочка» Луганської селищної ради Бахмутського району Донецької області та графік прийому громадян на 2020-2021 рік

Адреса для письмових звернень громадян:

вул. Миру, буд. 1,  смт. Луганське,

Бахмутського району Донецької області, 84580

Код:

36091815

Телефон для довідок за зверненнями громадян:

050-621-25-96

E-mail:

dnz-zirocka@.ukr.net

 

ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН

з/п

Посада керівника, його заступника з відповідних питань

Прізвище, ім’я, по батькові

Дні та години прийому

Місце прийому (адреса),

контактний

телефон

1.

Директор закладу дошкільної освіти (ясла-садок) «Зірочка»

Долідзе

Тетяна        Анатоліївна

Понеділок – п’ятниця

з 8.00 до 16.30

Смт. Луганське

вул. Миру,1

тел 050-621-25-96

2.

Сестра медична старша

Гупал Наталя Андріївна

Щоп’ятниці

з 8.00 до 10.00

Смт. Луганське

вул. Миру,1

тел. 050-038-45-75



Безпека життєдіяльності | gold-fish


 Календар профілактичних щеплень в Україні                 


 

ДО УВАГИ БАТЬКІВ ТА ПЕДАГОГІВ!

Доводимо до вашого відома оновлений Календар профілактичних щеплень, затверджений відповідно до наказу МОЗ «Про внесення змін до Календаря профілактичних щеплень в Україні» від 18.05.2018 р. №947.





медична сестра консультує



РЕЖИМ ХАРЧУВАННЯ ДИТИНИ ВДОМА

Меню домашнього харчування має бути збалансованим та містити достатню кількістю білків, жирів, вуглеводів, мінеральних речовин, вітамінів, що сповна забезпечують енергетичні витрати дитячого організму.Подбайте про те, щоб посуд, з якого їсть дитина, завжди був чисто вимитим, їжа свіжою, щойно приготованою.Якщо дитина харчується у дитячому садку, відкоригуйте режим харчування вдома, урахувавши поживну цінність їжі, що подається у дошкільному закладі, та години прийому їжі.


Привчайте дитину перед прийомом їжі обов’язково мити руки з милом, витирати їх індивідуальним рушником;самостійно сідати на стілець та підсовувати його до столу;під час прийому їжі охайно вживати тверду їжу;відламувати хліб маленькими шматочками, заїдати його рідкою їжею (суп, борщ тощо); самостійно їсти ложкою з тарілки, пити з чашки;не обливатись;після прийому їжі користуватися серветкою, вставати зі стільця.Навчайте малюка підтримувати чистоту навколо себе, бути охайним,пояснюйте йому, що і як треба робити.













/Files/images/moz_koronavirus.jpg


Шановні батьки!

У зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) просимо забезпечити належне виконання цих рекомендацій:

1. Ранкове приймання дитини до закладу дошкільної освіти та передачу після закінчення дня проводиться вихователем групи на території закладу за межами його будівлі (за несприятливих погодних умов - на вході до приміщення), таким чином батьки до приміщень закладу не допускаються.

2. Батьки, які приводять дітей до закладу, повинні одягати респіратор або захисну маску, так, щоб були покриті ніс та рот.

3. Проведення батьківських зборів заборонено, окрім тих, що проводяться дистанційно.

4. Заборонено приводити дітей до закладу з будь-якими ознаками інфекційних хвороб.

5. Мінімізувати перебування дітей до та після відвідування закладу освіти в місцях скупчення людей.

6. Проводити бесіди з дітьми щодо дотримання правил особистої гігієни в умовах карантину.

7. В разі відсутності дитини в закладі надавати вихователю групи повну та своєчасну інформацію щодо причин відсутності.






ІНФОРМАЦІЯ

ЩОДО КОРОНАВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ
2019-NCOV

Що треба знати про новий коронавірус?
(Відповіді на основні запитання про COVID-19 – захворювання, викликане новим коронавірусом)

7 порад для захисту від нової коронавірусної інфекції

Пам'ятки та макети для друку

Постанова Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19»

Наказ МОН України від 16.03.2020 № 406 "Про організаційні заходи для запобігання поширенню коронаврусу COVID-19"

Лист МОН України від 11.03.2020 № 1/9-154

Постанова МОЗ України від 22 серпня 2020 року №50 "Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину"

Наказ КЗ "ЗДО "Зірочка" від 17.03.2020 № 23 "Про організаційні заходи для запобігання поширенню коронавірусу COVID-19"

План заходів КЗ "ДНЗ "Зірочка" щодо запобігання, розповсюдження та профілактики захворюваності на гостру респіраторну хворобу, спричинену коронавірусом 2019-nCoV



ЯК НЕ ХВОРІТИ У ДИТЯЧОМУ САДКУ

Перший рік в дитячому саду – справжнє випробування, як для дитини, так і для батьків. Постійні лікарняні і капризи зводять з розуму, і здається, що всі зусилля даремні – дитина хворітиме. Немає! Хвороб не буде, якщо правильно підготувати малюка. Дитина в саду «повинна» хворіти за умовчанням! Абсолютно нове середовище, нове оточення і самі різні віруси і бактерії, так або інакше, зроблять свою справу. Проте, готувати дитину до саду необхідно, повірте, це обов'язково принесе плоди.

Починаємо підготовку оптимальним часом для першого походу в дитячий сад вважається середина серпня – початок вересня. Температура повітря знижується, вимотуюча жара сходить нанівець. В той же час до осінніх дощів і хвороб достатньо часу, малюк встигне адаптуватися. Але підготовку потрібно починати вже в червні.Про все по порядку. Їдемо до моря! Це дуже важливий і обов'язковий пункт. У 20-х числах червня варто на 10-14 днів вивезти діток до моря. І хай це буде не Крим, і не Туреччина, а убережжя Азовського моря. Але це буде цілюще морське повітря, ласкаве сонце і море фруктів. До речі, дітям до 3-х років педіатри не рекомендують зміну кліматичної зони. Тобто навіть південний берег Криму – стрес для дитячого організму. Якщо ж ви все-таки вирішили їхати на ЮБК, тривалість відпочинку рекомендується не менше трьох тижнів! Кращі дитячі курорти – Евпаторія, Саки, Бердянськ, Урзуф. Вибір за вами! Що ви «привезете» з моря?! Багаж вітаміну Д, дарованого сонцем (захисні креми для діток ніхто не відміняв!), загартовані морським повітрям органи дихання, кілограми з'їдених фруктів і гарний настрій вашого карапуза.



ЯК УБЕРЕГТИ ДИТИНУ ВІД ЗАСТУДИ

До вашої уваги прості поради, що дозволять уберегти дитину від застуди:1. Найдієвіший засіб, який рекомендують усі медсестри у дитсадках, – змащувати носик дитини оксоліновою маззю, бодай не запобігти, то принаймні зменшити ризик захворювання малюка.2. Дітям треба більше гуляти, оскільки ризик підхопити якийсь вірус у приміщенні набагато вищий, ніж на свіжому повітрі.3. Привчіть дитину мити руки, до того ж не тільки після туалету. І що частіше вона це робитиме, то більш імовірно, що малеча менше хворітиме.4. Загартовуйтеся, привчайте дитину до не дуже високої температури повітря удома, наприклад, удень вона не має перевищувати +21...+22 °С, а вночі – +17...+18 °С. Річ у тім, що за дуже високої температури повітря стає сухішим, що може призвести до пересихання слизової носоглотки, і як наслідок – знизити опірність до хвороб.5. Коли виходите на прогулянку, не вкутуйте малюка, бо він, активно рухаючись, тільки прітиме, що збільшує імовірність захворювання.6. Не допускайте, щоб у дитини були мокрі ноги.7. Привчіть малюка пити не звичайний чай, а спеціальні трав’яні відвари, або ж із малиновими або смородиновими гілочками.8. Коли вже так сталося, що ваш малюк застудився і в нього піднялася температура, не поспішайте її збивати, оскільки це відповідь організму на вірус.Дайте йому самому перебороти інфекцію. Температуру потрібно збивати, тільки якщо вона сягає 38–38,5 °С. Висока температура стимулює вироблення імунітету.

ПРОФІЛАКТИКА РЕСПІРАТОРНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ



Відомо, що для нормальної життєдіяльності та повноцінного розвитку організму дитини необхідні вітаміни. Їжа, яку ми пропонуємо малюкові, повинна містити їх достатню кількість. Для забезпечення дитячого організму особливо важливими є вітаміни А, Е, С, D та групи В (В1, В2, В6, В12, РР). Вітамін D необхідний для нормального розвитку і росту кісток молодого організму. Він утворюється в шкірі під впливом дії сонячного проміння, а також вводиться в організм з їжею. Нестача вітаміну D може призвести до захворювання на рахіт. Хвороба ця починається з підвищеної пітливості, облисіння потилиці, занепокоєння. Пізніше в дитини, хворої на рахіт, з’являється викривлення кісток гомілки, грудної клітки, деформація кісток черепу. Діти, що страждають на цю хворобу, значно частіше, ніж здорові, хворіють на запалення легенів та інші недуги, які протікають тяжче, а процес одужання уповільнюється. Джерелом вітаміну D служить риб’ячий жир, вершкове масло, яєчний жовток, ікра, печінка тварин. Вітамін Е активізує діяльність м’язів. Він міститься в рослинних оліях, молоці, яєчному жовтку. Вітамін С. Нестача в організмі цього вітаміну призводить до хворобливого стану, який проявляється підвищеною стомлюваністю, кровоточивістю ясен та зниженим опором організму до захворювань. У великій кількості вітамін С (аскорбінова кислота) міститься в листяній зелені (качанна капуста, зелена цибуля, щавель, салат, смородина, кропива тощо) Багатими на цей вітамін є : шипшина, чорна смородина, суниця, пізні сорти яблук, мандарин, апельсин, лимон, грейпфрут. В овочах (картоплі, ріпі, помідорах, редисці тощо) вітаміну С міститься менше. Вітаміни групи В (В1, В2, В6, В12, РР), важливі для нормального кровотворення та діяльності нервової системи , надходять до організму з борошном та борошняними продуктами, крупами, жовтками яєць, картоплею, квасолею, горохом, дріжджами, м’ясом. Значна кількість вітаміну В2 міститься також в молоці, молочних продуктах та житньому хлібі. Вітамін А необхідний для здорового стану шкіри, а також для нормального зору. Джерелом вітаміну А служить печінка тварин, вершкове масло, вершки, сметана, сир, яєчні жовтки. Зелень і деякі плоди містять каротин, що в організмі перетворюється на вітамін А. Насамперед це морква, помідори, обліпиха, зелена цибуля, шпинат, петрушка, кріп. Отже, більшість вітамінів належить до незамінних харчових речовин, життєво необхідних органічних сполук, які так потрібні організму. В осінньо-зимовий період в їжі, як правило, кількість необхідних вітамінів знижена. Тому доцільно малятам давати дитячі вітаміни та вітамінні препарати, які продаються в аптеках. Правильно дібрати такий засіб, враховуючи індивідуальні особливості вашої дитини, допоможе вам кваліфікований лікар-педіатр.


ГРИП

Грип – це вірусне захворювання, що розпочинається раптово і бурхливо, супроводжується лихоманкою, головними, м’язовими, суглобним болями, підвищеною температурою Інфікуватися можна не тільки при чханні і кашлі хворого та користуючись його речами, але й перебуваючи в приміщенні чи транспорті, де нещодавно знаходився хворий.

 Хвороба перемагає тих, у кого недостатньо сильний імунітет. Тому, щоб не захворіти на грип у період епідемічного підвищення цього захворювання, слід вдаватися до ефективних профілактичних заходів:

1. зробити щеплення від грипу у поліклініках за місцем проживання;

2. звести до мінімуму відвідування місць з масовим перебуванням людей;

3. перед виходом з дому треба змазувати слизові оболонки носа 0,25% оксоліновою маззю;

4. використовувати марлеву (4 шарову) маску для захисту рота і носа під час перебування в транспорті та при спілкуванні з людьми;

5. провітрювати якомога частіше приміщення та проводити вологе прибирання;

6. часто та ретельно мити руки з милом або використовувати вологі серветки, що містять у своєму складі спирт.

Грип небезпечний своїми ускладненнями: запаленнями легенів, середнього вуха, гайморових пазух, бронхітами, враженням нирок, мозку, серця та інших органів. Він особливо небезпечний для дітей, людей похилого віку, хронічно хворих.Якщо ви захворіли, необхідно залишитися вдома, негайно викликати лікаря та дотримувати всі його рекомендації.Обов’язково ізолюйте хворого від інших членів сім’ї, виділіть йому окремий посуд та речі особистої гігієни.



                           

Будьте здорові!



Фотография


Знову  ОСІНЬ

Валя Кузмінський ДНЗ




Профілактика грипу та ГРВІ

Пам'ятка

з профілактики грипу  та ГРВІ

(рекомендована МОЗ України)

 

Клінічні ознаки грипу:

головний біль, біль у м'язах, біль у горлі, підвищення температури тіла, кашель, нежить, закладання носа, в окремих випадках — блювота і понос.

 

Як можна заразитися вірусом грипу ?

від іншої хворої людини повітряно-краплинним,

повітряно-пиловим шляхом (вірусні частки по повітрю переносяться від хворої людини до здорової під час розмови, кашлю, чхання),

при тісному контакті (знаходження на відстані близько 2-х метрів).

 

Як довго є заразним хворий на грип ?

Інфекційний період (період, коли хворий небезпечний для оточуючих) при грипі  може бути протягом 7 днів від початку хвороби, але якщо клінічні симптоми хвороби зберігаються - то до їх зникнення.

 

Як попередити зараження грипом?

- уникати контакту з особами, що мають прояви грипозної інфекції;

- обмежити відвідини місць великого скупчення людей;

 - часто провітрювати приміщення;

 - часто мити руки з милом;

- прагнути не торкатися очей, носа або рота немитими руками;

- уникати обіймів, поцілунків і рукостискань;

- прикривати ніс і рот при чханні або кашлі одноразовою носовою серветкою, яку зразу ж після використання потрібно викинути;

- якщо у людини є симптоми грипу, то необхідно триматися від нього на відстані не менше двох метрів.

 

Як запобігти розповсюдженню грипу в дитячих установах?

- під час епідемічного підйому захворюваності на грип нові діти в дошкільні установи не приймаються;

- виключається переведення дітей із групи в групу;

- припинити відвідування дитячої установи сторонніми особами;

- в дошкільних установах велике значення має щоденний огляд дітей при їх приході до неї зранку, і при щонайменших ознаках захворювання діти в колектив не приймаються;

- приміщення, в якому знаходяться діти, повинні бути добре вентильованими, їх необхідно провітрювати декілька разів протягом дня;

- необхідне вологе прибирання приміщень не менше двох разів на день;

- необхідно дотримання дітьми правил особистої гігієни (часте миття рук протягом дня);

- на час епідемії (пандемії) персонал установи повинен носити марлеві пов'язки;

- персонал установи повинен бути щеплений проти сезонного  грипу  (при наявності вакцини);

- особам, що були в контакті з дитиною, у якої підтверджений діагноз грипу , необхідно провести курс хіміопрофілактики противірусними препаратами.

- на час епідемії (пандемії) дитячі установи закриваються.

 

Що повинні знати батьки, щоб попередити зараження дітей грипом?

- навчити дітей часто мити руки з милом протягом 20 секунд;

- батьки також повинні виконувати цю процедуру, що служить гарним прикладом для дітей;

- навчити дітей кашляти і чхати в серветку або руку;

- навчити дітей не підходити до хворих ближче, ніж на півтора - два метри;

- хворі діти повинні залишатися вдома (не відвідувати дошкільні установи і школи);

- утримуватися дітям і батькам від відвідин місць скупчення людей.

 

Що робити, якщо дитина захворіла на грип ?

- при перших ознаках захворювання дитину необхідно покласти у ліжко і викликати лікаря;

- залишити хвору дитину вдома, окрім тих випадків, коли їй потрібна термінова медична допомога. Не відправляти дитину в школу або до дошкільної установи;

- хворі на грип небезпечні для оточуючих і повинні бути негайно ізольовані. Неприпустима їх поява в громадському транспорті, дитячих колективах та інших місцях масового перебування людей.

- хворого необхідно розташувати в окремій кімнаті або огородити ширмою, виділити йому індивідуальний посуд, рушник, предмети особистої гігієни;

- не допускати контакту хворого із здоровими членами сім'ї, окрім тих, хто доглядає за ним;

- особа, що доглядає за хворим, повинна носити двошарову марлеву пов'язку або разову маску, яку потрібно міняти кожні 4 години. Після кожного контакту з хворим необхідно ретельно мити руки з милом;

- маска повинна бути або одноразовою, яку після зміни викинути в корзину, або багаторазовою, яку після прання необхідно ретельно прасувати гарячою праскою;

- проводити провітрювання приміщення декілька разів на добу;

- щодня робити вологе прибирання приміщень оселі;

- повітря в приміщеннях повинне бути достатньої вологості;

- мати разові носові серветки і корзину для використаних серветок в межах досяжності хворого;

- створити хворій дитині комфортні умови. Вкрай важливим є спокій, постільний режим;

- якщо у дитини лихоманка, то їй необхідно дати жарознижуючі ліки (препарати парацетамолу або ібупрофену), після цього викликати лікаря;

- до приходу лікаря давати дитині пити багато рідини (сік, негазована вода, морс, компот тощо);

- не слід займатися самолікуванням. Відповідне медикаментозне лікування хворому призначає тільки  лікар!


    ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ


Про Тимчасовий алгоритм дій працівників дошкільних закладів з метою недопущення поширення коронавірусної інфекції



 

Організація протиепідемічних заходів у закладі дошкільної освіти «Зірочка» здійснюється відповідно до вимог наказу Міністерства охорони здоров'я України від 24 березня 2016 року № 234 «Про затвердження Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів», наказу Міністерства охорони здоров'я України та Міністерства освіти і науки України від 17 квітня 2006 року № 298/227 «Про затвердження Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах» та з урахуванням цього тимчасового алгоритму.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», з метою організації заходів щодо недопущення поширення на території випадків коронавірусної хвороби (COVID-19),  впроваджується наступний алгоритм:

1. Проведений позачерговий інструктаж  працівників дитячого дошкільного закладу щодо проведення протиепідемічних заходів для запобігання виникнення та розповсюдження коронавірусної хвороби (COVID-19) в дитячому дошкільному закладі.

2. Перед відкриттям навчального закладу проводиться генеральне прибирання з використанням дозволених Міністерством охорони здоров’я України дезінфекційних засобів та кварцування і провітрювання  приміщень.

3. Перед початком зміни проводиться температурний скринінг усім працівникам закладу дошкільної освіти. Працівники, в яких при проведенні температурного скринінгу виявлено температуру тіла понад 37,2 °С або ознаки респіраторних захворювань, не допускаються до виконання обов'язків. За можливості, температурний скринінг проводити за допомогою безконтактних засобів вимірювання.

4. Температурний скринінг дітей проводять при вході (початковий) у заклад та кожні 4 години (поточний) з занесенням показників у відповідний журнал.

5. Діти, в яких виявлено температуру тіла понад 37,2 °С або ознаки респіраторних захворювань:

- при проведенні початкового температурного скринінгу - не допускаються до відвідування;

- при поточному скринінгу - ізолюються з відповідним інформуванням медичного працівника та батьків. При ізоляції важливо не допустити тривожних відчуттів у дитини та враховувати її психологічний стан.

6. Ранкове приймання дитини до дошкільного навчального закладу проводить вихователь групи на території закладу за межами його будівлі. Батьки та супроводжуючі особи повинні одягати респіратор або захисну маску (у тому числі саморобну), так, щоб були покриті ніс та рот. Очікування на території повинно бути обмежено.

7. На вході до закладу організовується місце для обробки рук спиртовмісними антисептиками з концентрацією активно діючої речовини понад 60% для ізопропілових спиртів та понад 70% для етилових спиртів. Доцільно розмістити яскравий вказівник (банер) про необхідність та плакат із технікою обробки рук антисептиком.

8. Всі протиепідемічні заходи, спрямовані на захист дітей (термометрія, обробка рук антисептиком, миття рук, навчання правилам етикету кашлю тощо) проводяться в ігровій формі та за особистим прикладом працівників дошкільного закладу.

9. На період карантину забороняється:

- використання багаторазових (тканинних) рушників;

- використання м'яких іграшок;

- використання килимів з довгим ворсом;

- перебування у вуличному взутті всередині приміщень;

- проведення масових заходів (вистав, свят, концертів) за участі дітей з більш, ніж однієї групи та за присутності глядачів (відвідувачів).

9. На період карантину рекомендується:

- проводити додаткові ігри та вправи, які б доносили дітям важливість індивідуальних заходів профілактики та фізичного дистанціювання;

- надавати пріоритет руханкам, іграм, що проводяться на відкритому повітрі;

- переформатувати розміщення в кімнатах для занять таким чином, щоб забезпечити максимальне фізичне дистанціювання;

- обмежити заняття та ігри, що передбачають безпосередній фізичний контакт між дітьми та персоналом;

- обмежити заняття та ігри, що потребують використання значної кількості додаткового інвентаря;

- обмежити сенсорні заняття та ігри (наприклад ліпка);

- забезпечити адаптивне харчування, що дозволяє мінімізувати кількість дітей, що харчуються одночасно, або одночасно перебувають за одним столом.

11. Організувати навчання вихованців дошкільного закладу в ігровій формі методам захисту в умовах поширення вірусних інфекцій та методам самооцінки і контролю стану і рівня власного здоров’я з врахуванням вікових особливостей сприйняття інформації.

12. Необхідно забезпечити максимальну ізоляцію всіх груп у ЗДО з метою мінімізації контактів, спланувати маршрутизацію окремих  груп  та за можливості для кожної з них організувати окремий вихід.

13. Інформувати батьків про заборону відвідування  дітьми з підозрою на ГРВІ  загальноосвітніх та  дошкільних  закладів, занять в закладах позашкільної освіти.   

14. Посилили контроль за дотриманням режиму миття рук. В дитячих дошкільних закладах забезпечити миття рук не менше 6-8 разів на день. Щоденно проводити п’ятихвилинки «Чисті руки» з вихованцями закладів освіти. Навчити дітей не торкатися брудними руками очей, носа чи рота.

15. Доступ  сторонніх осіб у заклад освіти забороняється, за винятком робіт, пов’язаних з освітнім процесом, господарськими потребами (ремонт, обслуговування обладнання тощо) та наданням медичної допомоги. 

16. У дошкільному навчальному закладі, за потреби, дозволяється присутність в роздягальні лише одного з батьків (чи іншого супроводжуючого родича/няні тощо).

17. Проводити серед працівників закладів, членів батьківських комітетів профілактично-роз’яснювальну роботу з питань, пов’язаних з профілактикою коронавірусної хвороби (COVID-19), а також грипу та ГРВІ, приділяючи особливу увагу здоров’ю дітей, в тому числі шляхом розміщення відповідних матеріалів на інформаційних стендах.

18. Батьківські збори проводити онлайн.

19. Максимально обмежити моногрупове проведення спортивних, культурно-масових та інших видовищних заходів (відвідування виставок, музеїв, концертів, змагань тощо) та заборонити міжгрупові заходи.

20. Запровадити посилений протиепідемічний режим та забезпечити проведення вологого прибирання та дезінфекції приміщень в кінці робочого дня, а також  регулярно провітрювати  приміщення. Проводити дезінфекцію столів, столового посуду, спортивного та навчального інвентарю, іграшок. Забезпечити дотримання температурного режиму. Перед початком проведення масових заходів забезпечувати проведення дезінфекційних заходів та провітрювання приміщень. Необхідно систематично  проводити провітрювання, вологе прибирання, з використанням дозволених Міністерством охорони здоров’я України дезінфекційних засобів та кварцування приміщень, з дотриманням усіх вимог  техніки безпеки та чинного законодавства.  При проведенні дезінфекції приміщень особливу увагу звертати на обробку поверхонь меблів, дверних ручок.

21. Посилити контроль за організацією питного режиму, звернувши особливу увагу на забезпеченість одноразовим або індивідуальним посудом та проведенням обробки кулерів і дозаторів.

22. У випадку підозри на коронавірусну хворобу (COVID-19), забезпечити ізоляцію вихованця/педагога/працівника до приїзду спецбригади. Із контактними учнями/педагогами/працівниками провести роз’яснювальну роботу щодо поведінки в умовах епідемічної ситуації захворюваності, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV (COVID-19), а також донести цю інформацію їх батькам. У приміщенні ЗДО, де перебувала  особа з підозрою на захворювання, провести термінову дезінфекцію засобами, що дозволені законодавством до застосування та його кварцування і провітрювання.

23. Адміністрація дитячого дошкільного закладу  повинна забезпечити:

- працівників п'ятиденним запасом засобів індивідуального захисту та дезінфікуючих засобів і організувати контроль за їх використанням;

- навчання серед працівників щодо правил використання засобів індивідуального захисту, їх утилізації та контроль над дотриманням цих правил;

- постійну наявність рідкого мила, антисептиків та паперових рушників в санвузлах;

- інформування щодо встановлених обмежень та умов обслуговування при вході до закладу, при проведенні телефонних записів та на офіційних сторінках в мережі Інтернет та соціальних мережах;

- дезінфекцію поверхонь не рідше, ніж кожні 2 години та відразу після закінчення занять;

- вологе прибирання з використанням миючих та дезінфекційних (в кінці зміни) засобів не рідше, ніж кожні 2 години та після закінчення робочого дня/зміни;

- провітрювання приміщень протягом не менше 15 хвилин перед відкриттям та почергове провітрювання кімнат протягом дня;

- централізований збір використаних ЗІЗ, паперових серветок в окремі контейнери (урни) з кришками та одноразовими поліетиленовими пакетами з подальшою утилізацією;

- недоступність контейнерів (урн) для використаних ЗІЗ, запасів дезінфікуючих засобів та засобів для прибирання для дітей;

- тимчасове відсторонення від роботи осіб з групи ризику (особи, які досягли 60-річного віку, особи, які мають хронічні захворювання, що пригнічують імунітет).

24. Працівники дитячого дошкільного закладу повинні:

- регулярно мити руки з рідким милом або обробляти їх спиртовмісними антисептиками не рідше ніж раз на 2 години, та після відвідування громадських місць, використання туалету, прибирання, обслуговування тощо;

- утримуватись від контактів з особами, що мають симптоми респіраторних захворювань - кашель, лихоманка, ломота в тілі тощо;

- самоізолюватись у разі виникнення симптомів респіраторних захворювань.



 

 

Правила роботи ЗДО «Зірочка» після повернення з карантину.

Сторінка батьків

1. Перед початком зміни проводити температурний скринінг усім працівникам закладу дошкільної освіти. Призначено відповідальну особу за проведення скринінгу на харчоблоці, за скринінг педагогічного та обслуговуючого персоналу - відповідальний медичний персонал. Працівники, в яких при проведенні температурного скринінгу виявлено температуру тіла понад 37,2 °С або ознаки респіраторних захворювань не допускати до виконання обов'язків.

2. На вході до будівлі закладу організувати місце для обробки рук спиртовмісними антисептиками з концентрацією активно діючої речовини понад 60% для ізопропілових спиртів та понад 70% для етилових спиртів.

3. Персонал закладу дошкільної освіти повинен бути охайно одягненим та перебувати у приміщеннях закладу в змінному взутті з закритою п’ятою.

4. Всі працівники закладу повинні застосовувати засоби індивідуального захисту: респіратори або медичні маски, в тому числі саморобні, захисні рукавички.

5. Адміністрації закладу забезпечити та контролювати виконання умови недопущення скупчення батьків та вихованців закладу. Нанести відповідне тимчасове маркування для забезпечення дотримання дистанції не меньше 1.5 метри на вході до території закладу а перед ігровими майданчиками груп.

8. Отримавши довідку від сімейного лікаря зателефонувати до закладу дошкільної освіти ( вихователю групи) та повідомити про дату виходу дитини до закладу. Ранковий прийом дітей буде організовано на центральному вході в ЗДО З 7.00 до 8.00. З 8.00 до 16.00 вхід до закладу буде зачинено. Батьки зможуть забрати дитину з 16.00 до 17.30 на групових майданчиках. Якщо виникли сімейні обставини, і Вам необхідно забрати дитини із закладу раніше необхідно:

- зателефонувати вихователю та повідомити час коли Ви будете перебувати біля центральних воріт закладу;

- чекати дитину за воротами в масці, дитину до Вас приведе помічник вихователя.

9. Під час проведення ранкового температурного скринінгу Вас та вашої дитини віддати довідки від сімейного лікаря та результатів досліджень медичному працівнику, який проводить температурний скринінг на центральному вході до закладу. Звертаємо увагу, що прийом дітей до закладу буде здійснюватися лише при наявності довідок.

10. При вході на територію закладу батькам або супроводжуючим особам також проводять температурний скринінг. Якщо температура тіла понад 37,2 °С - не допускаються до закладу. Відповідно діти також не допускаються до відвідування закладу.

11.Результати вимірювання повідомляються особі яка супроводжує дитину. При передачі дитини вихователю батьки (особа яка супроводжує дитину) повідомляють педагога про результати вимірювання, які одразу записуються у відповідний журнал.

12. Температурний скринінг дітей проводять медичні працівники при вході (початковий) та поточний температурний скринінг дітей, які перебувають у закладі, з занесенням показників у відповідний журнал. У разі проведені вимірювання температури тіла контактним методом, у разі необхідності, необхідно забезпечити обов'язкову дезінфекцію виробу, яким здійснюється термометрія після кожного його використання.

13.Діти, в яких виявлено температуру тіла понад 37,2 °С або ознаки респіраторних захворювань:

- при проведенні початкового температурного скринінгу - не допускаються до відвідування,

- при поточному скринінгу - ізолюються з відповідним інформуванням медичного працівника та батьків. При ізоляції важливо не допустити тривожних відчуттів у дитини та враховувати її психологічний стан,

- після ізолювання дитини в групі проводяться дезінфекція. Спочатку педагог організовує дітей і виводить їх на ігровий майданчик, помічник вихователя проводить наскрізне провітрювання, проводить профілактичні заходи, у тому числі: протирання поверхонь, миття підлоги приміщень із застосуванням дозволених до використання дезінфекційних приміщень. Проводиться кварцування приміщення.

14. Ранкове приймання дитини до закладу дошкільної освіти проводить вихователь групи на ігровому майданчику, який закріплений розташований на території закладу за межами його будівлі. Батьки та супроводжуючі особи повинні одягати респіратор або захисну маску (у тому числі саморобну), так, щоб були покриті ніс та рот. Під час прийняття дитини батьки та (або) супроводжуючі особи повинні вказати температуру дитини початкового скринінгу, який був зроблений при вході на територію закладу. Очікування на території повинно бути обмежено з дотриманням дистанції.

15. Під час несприятливих погодних умовах та зниження температури атмосферного повітря Вам необхідно:

- в ранковий час довести дитину до окремого входу групи за визначеним маршрутом дотримуючись дистанції та передати дитину вихователю на ганку.;

- у вечірній час необхідно зателефонувати вихователю;

- за назначеним маршрутом дотримуючись дистанції підійти до ганку групи. Дитину Вам виведе вихователь.

16. Всі протиепідемічні заходи, спрямовані на захист дітей (термометрія, обробка рук антисептиком, миття рук, навчання правилам етикету кашлю тощо) проводяться в ігровій формі та за особистим прикладом працівників закладу.

17. Кварцування групових приміщень проводити щоденно відповідно до санітарних вимог.

19. Миття іграшок проводити гарячою водою з милом або 25% розчином питної соди з наступним полосканням під проточною водою та сушінням на відкритому повітрі на столах та обробляються дезінфекційними засобами (антисептик), у всіх вікових групах 2 рази на день, після денної прогулянки і наприкінці робочого дня.

20. Забезпечення дітей водою за індивідуальною потребою проводиться тільки після повернення в групу та обробки рук.

21. Використовувати для дітей паперові одноразові рушники.

22. На період карантину забороняється:

- використання багаторазових (тканинних) рушників;

- використання м'яких іграшок;

- використання килимів у групах дошкільного віку, виняток групи раннього віку, необхідно забезпечити кварцування килимів;

- перебування у вуличному взутті всередині приміщень;

- проведення масових заходів (вистав, свят, концертів) за участі дітей з більш, ніж однієї групи та за присутності глядачів (відвідувачів).

23.На період карантину організовувати такі форми роботи:

- проведення додаткових ігор та вправ, які б доносили дітям важливість індивідуальних заходів профілактики та фізичного дистанціювання;

- пріоритет надавати таким активностям, що проводяться на відкритому повітрі;

- під час проведення занять переформатувати розміщення дітей в кімнатах таким чином, щоб забезпечити максимальне фізичне дистанціювання;

- обмежити заняття та ігри, що передбачають безпосередній фізичний контакт між дітьми та персоналом;

- обмежити занять та ігри, що потребують використання значної кількості додаткового інвентаря;

- обмежити сенсорних занять та ігор (ліпка, аплікація);

- забезпечити адаптивне харчування, що дозволяє мінімізувати кількість дітей, що харчуються одночасно, або одночасно перебувають за одним столом.

24. Суб'єктом господарської діяльності забезпечено:

· працівників п'ятиденним запасом засобів індивідуального захисту та дезінфікуючих засобів і організувати контроль за їх використанням;

· організовано та проведено навчання серед працівників щодо правил використання засобів індивідуального захисту, їх утилізації та контроль над дотриманням цих правил;

· наявністю рідкого мила, антисептиків та паперових рушників в санвузлах;

· інформування щодо встановлених обмежень та умов обслуговування при вході до закладу розмістити на офіційних сторінках в мережі Інтернет, соціальних мережах та сайті ДНЗ.

· дезінфекцію поверхонь проводити не рідше, ніж кожні 2 години та відразу після закінчення занять;

· вологе прибирання з використанням миючих та дезінфекційних (в кінці зміни) засобів не рідше, ніж кожні 2 години та після закінчення робочого дня/зміни;

· провітрювання приміщень не менше 15 хвилин перед відкриттям та почергове провітрювання кімнат протягом дня; централізований збір використаних ЗІЗ, паперових серветок в окремі контейнери (урни) з кришками та одноразовими поліетиленовими пакетами з подальшою утилізацією;

· недоступність контейнерів (урн) для використаних ЗІЗ, запасів дезінфікуючих засобів та засобів для прибирання для дітей;

9. Працівникам закладу регулярно мити руки з рідким милом або обробляти їх спиртовмісними антисептиками не рідше ніж раз на 2 години, та після відвідування громадських місць, використання туалету, прибирання, обслуговування тощо;

- утримуватись від контактів з особами, що мають симптоми респіраторних захворювань - кашель, лихоманка, ломота в тілі тощо;

- самоізолюватись у разі виникнення симптомів респіраторних захворювань.



Шановні батьки! У разі порушення Вами даного алгоритму Вашу дитину не допускатимуть до відвідування закладу. Адміністрація має право викликати поліцію у разі порушення Вами протиепідемічних заходів, які впроваджуються для попередження ускладнення епідемічної ситуації внаслідок поширення коронавірусної хвороби COVID-19.


Стоковая векторная графика «Emoticon Medical Mask Over Mouth» (без лицензионных платежей), 252762079







Як говорити з дитиною про COVID-19, навчити її весело мити руки та  правильно відпочивати — поради для батьків під час карантину від МОН та  ЮНІСЕФ Україна | Міністерство освіти і науки України
Як говорити з дитиною про COVID-19, навчити її весело мити руки та  правильно відпочивати — поради для батьків під час карантину від МОН та  ЮНІСЕФ Україна | Міністерство освіти і науки України
Як говорити з дитиною про COVID-19, навчити її весело мити руки та  правильно відпочивати — поради для батьків під час карантину від МОН та  ЮНІСЕФ Україна | Міністерство освіти і науки України
Як говорити з дитиною про COVID-19, навчити її весело мити руки та  правильно відпочивати — поради для батьків під час карантину від МОН та  ЮНІСЕФ Україна | Міністерство освіти і науки України

Як говорити з дитиною про COVID-19, навчити її весело мити руки та  правильно відпочивати — поради для батьків під час карантину від МОН та  ЮНІСЕФ Україна | Міністерство освіти і науки України

Як говорити з дитиною про COVID-19, навчити її весело мити руки та  правильно відпочивати — поради для батьків під час карантину від МОН та  ЮНІСЕФ Україна | Міністерство освіти і науки України


Поради психолога - Любавонька ДНЗ №10






Прийом дітей у дошкільний навчальний заклад здійснюється керівником ЗДО протягом календарного року згідно:

·         Ст.53 Конституції України –кожен має право на освіту

·         Рішенням Конституційного суду України від 04.03.2004р. №5-рп/2004– доступність освіти , як конституційна гарантія реалізації права на освіту , означає – держава має створити можливості для реалізації цього Закону

·         ст.34 Закону України «Про освіту» –прийом дітей в дошкільні навчальні заклади проводиться за бажанням батьків

·         ст. 36 Закону «Про дошкільну освіту» –батьки мають право вибирати дошкільний навчальний заклад

·         п.6 Положення про дошкільний навчальний заклад , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 р. №305 –прийом в днз здійснюється на підставі

·         - заяви батьків або осіб, які їх замінюють;

·         - медично їдовідки форма 086/1

·         - ксерокопія форми щеплення 063/0,завірена лікарем;

·         - свідоцтва про народження дитини

 

Групи у дошкільному навчальному закладі комплектуються за віковими (одновіковими, різновіковими), сімейними (родинними) ознаками.

Переведення дітей з однієї вікової групи до іншої, формування новостворених груп здійснюється наприкінці оздоровчого періоду (серпень).

За дитиною зберігається місце в дошкільному навчальному закладі державної та комунальної форм власності у разі:

- її хвороби,

- карантину,

- санаторного лікування,

- на час відпустки батьків або осіб, які їх замінюють,

- у літній оздоровчий період (75 днів).

Відрахування дитини з дошкільного навчального закладу здійснюється:

-за бажанням батьків або осіб, які їх замінюють;

- на підставі медичного висновку про стан здоров’я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування у дошкільному навчальному закладі даного типу;

у разі несплати без поважних причин батьками або особами, які їх замінюють, плати за харчування дитини

Адміністрація дошкільного навчального закладу

письмово повідомляє батьків або осіб, які їх замінюють,

про відрахування дитини не менш як за 10 календарних днів


 

Шановні батьки!

Ми разом з Вами зацікавлені в тому, щоб відвідування дитиною дитячого садка було комфортним і корисним. Тому просимо Вас дотримуватися наступних правил:


ПРАВИЛА ДЛЯ БАТЬКІВ ТА ВИХОВАНЦІВ 


1. Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок)"Зірочка"

 працює з 7:00 до 17:30 щоденно (крім суботи, неділі та святкових днів).
2. Для вступу в дошкільний навчальний заклад батьки зобов’язані:

2.1. Написати заяву
2.1. При собі мати паспорт та свідоцтво про народження.
3. При вступі в дошкільний заклад батьки зобов’язані надати:
3.1. Медичні довідки про стан здоров’я, карту щеплень з дитячої поліклініки.
3.2. Заяву на ім’я директора дошкільного закладу .
3.3. Копію свідоцтва про народження дитини.
4. Оплата за перебування дитини в дошкільному закладі складає 4,80 грн - дітям раннього віку та 5,8 грн. за день дітям дошкільного віку. Сплата проводиться по квитанції до 10 числа поточного місяця. Квитанції по сплаті зберігати на протязі року.
5. Прийом дітей в дитячий садок відбувається з 7:00 до 8:00.
6. Дитина повинна відвідувати дитячий садок чистою, охайною, доглянутою з комплектом змінного одягу в залежності від віку дитини, з маркованим пакетом для одягу.
7. У разі відсутності дитини в дитячому садку батьки зобов’язані:
7.1. До 8:00 повідомити вихователя групи про причини відсутності дитини (захворювання або інше).
7.2. Батьки або особи, що їх замінюють (за рішенням батьків особа не молодше 18 років) зобов’язані особисто передавати або забирати дитину у вихователя.
8. Не дозволяється дитині самостійно приходити та покидати територію дошкільного закладу.
9. Навчайте дітей дотримуватись наступних правил:
9.1. Слухатись дорослих, не ображати один одного, допомагати складати іграшки, особисті речі, навчальні засоби у визначене місце.
9.2. Пояснювати правила поведінки на вулиці: де грати, з ким грати, дотримуватись правил дорожнього руху.
9.3. Навчати виконувати правила поводження у побуті: не торкатись електрообладнання, газового обладнання, сірників, не відкривати закриті розетки, не залазити на підвіконня, в шафи та на шафи.
9.4. Дотримуватись гігієнічних правил по догляду за собою.
10. Одяг дитини повинен відповідати періодам року та температурному режиму.
11. Дитина повинна мати змінне взуття для групи (туфлі, сандалі, та інше) с закритою п’яткою. Не дозволяються м’які кімнатні тапочки.
12. Батьки обов’язково надають відомості вихователям, медичній сестрі, директору:
12.1. Місце роботи.
12.2. Місце проживання.
12.3. Зв’язок: телефон домашній та робочий.
12.4. Склад сім’ї.
12.5. Соціальний статус сім’ї (чорнобильці, малозабезпечені, багатодітні, сирота, опіка, дитина позбавлена батьківського піклування, переселенці, мати-одиначка, учасників АТО).
13. Виконувати графік проведення щеплень згідно медичних показників.
14. Приймати активну участь в навчанні, вихованні та розвитку дитини, в житті дошкільного закладу.
Запрошуємо до тісної співпраці в створенні здорового, теплого, комфортного затишку для Ваших дітей та підготовки їх до навчання в школі.



 Прийом дітей до ЗДО, якщо вони не вакциновані

Міністерство освіти та науки спільно з МОЗ видало наказ, у якому йдеться, що невакцинованих дітей не впускатимуть на заняття у школи та дитячі садки.

Відповіднийдокументвід 6 вересня 2018 рокуз підписами Уляни Супрун та Лілії Гриневич був розісланий головам обласних та Київської міської державної адміністрації.

В документі згадується про “напружену епідемічну ситуацію” з інфекційними хворобами, яка спостерігається в Україні впродовж останніх 5 років.

У МОЗ нагадали, що зараз в Україні спостерігається спалах кору і від початку року зафіксовано майже 30 тисяч випадків захворювання, 13 з яких закінчились летально.

“Захворюваність накір, краснуху, епідемічний паротит, кашлюк, дифтеріюнабуває загрозливого характеру, про що свідчить чергування періодів підйому і спаду захворюваності”.

Враховуючи, що ризик масового поширення зазначених інфекцій особливо збільшується з початком навчального року просимо вжити заходів щодо забезпечення рекомендованого Всесвітньою організацією охорони здоров’я обсягу охоплення профілактичними щепленнями або недопущення невакцинованих (за відсутності протипоказань) дітей у заклади освіти,

– йдеться в документі.

У відомствах нагадують, що ця вимога передбачена статею 15 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб”.

“Відповідно до цієї статті, дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень,відвідування дитячих закладів не дозволяється“, – констатують у МОЗ та Міносвіти.

У документі також нагадують, діти якого дошкільного та шкільного віку повинні проходити вакцинацію та ревакцинацію.

Міністерство охорони здоров’я, в свою чергу, запевнило, що “на сьогодні в Україні достатня кількість ефективних, якісних та безпечних вакцин”, щоб усі вікові групи дітей, які цього потребують, були вакциновані.



Нещеплені діти не можуть ходити у школи й дитсадки – офіційно.

Міністерство охорони здоров’я України та Міністерство освіти і науки України нагадали головам обласних і Київської міської державних адміністрацій про чинні норми законуофіційним листом.

Згідно з законом, відвідувати державні заклади освіти можуть лише ті діти, які отримали щеплення заКалендарем профілактичних щеплень, або ж коли в дитини є медичні протипоказання до вакцинації (ст. 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб»). Колективний імунітет допоможе захистити від смертельно небезпечних хвороб тих дітей, які не можуть вакцинуватися з медичних причин.

Якщо в дитини є протипоказання, їй надають відповідну довідку на підставі даних обов’язкового медичного профілактичного огляду за участю лікаря педіатра й інших лікарів-спеціалістів. Рішення про допуск таких дітей до закладів освіти ухвалює комісія лікарів відповідного лікувально-профілактичного закладу.

Лікарсько-консультативна комісія може ухвалити рішення заборонити відвідування дитиною без профілактичних щеплень навчального закладу, наприклад, у разі ускладнення епідемічної ситуації. У таких випадках питання щодо форм здобуття освіти такими дітьми вирішують місцеві органи освіти.

Наразі в Україні спостерігається нестійка епідемічна ситуація щодо інфекційних хвороб, а захворюваність на кір, краснуху, епідемічний паротит, кашлюк, дифтерію набуває загрозливого характеру. З початком навчального року ризик захворіти на ці інфекції зростає, тому дуже важливо щоб діти були вчасно щеплені за Календарем профілактичних щеплень, – пояснюють у МОЗ.

До 6 років діти мають отримати щеплення проти гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту та Хіб-інфекції. У 6-річному віці проводиться ревакцинація проти дифтерії, правця, поліомієліту, кору, краснухи та паротиту.

На сьогодні в Україні є достатня кількість ефективних, якісних, безпечних та прекваліфікованих Всесвітньою організацією охорони здоров’я вакцин, щоб охопити щепленнями всі вікові групи, які цього потребують.

Якщо ваша дитина пропустила вакцинацію за календарем, негайно зверніться до педіатра або сімейного лікаря, щоби надолужити пропущені щеплення.

Які медичні довідки потрібні дитині для відвідування дошкільного закладу

Перед початком навчального року усі діти мають пройти профілактичний огляд. Педіатр чи сімейний лікар видає необхідну для дошкільного закладу довідку (форма №086-1/о), в якій, зокрема, зазначається група для занять фізичною культурою. Крім того, потрібно оновити Карту профілактичних щеплень (довідка форми № 063/о), якщо дитина одержала нові щеплення та завірити ксерокопію у лікаря. 


 

Консультація для батьків 


«Як підготувати дитину до повернення 


в дитячий садок»


  Період адаптації до дитячого садка є неминучою частиною після тривалого карантину, але він не такий довгий, як той, який батьки вже проживали  з дитиною вперше ведучи її в садок.

  • Відновіть звичайний розпорядок дня. Дотримуйтесь вдома режиму, санітарно-гігієнічних вимог, культурно-гігієнічних навичок.
  • Батькам потрібно зрозуміти, що нові обмеження можуть виявитися стресовими для дітей та викликати негативні емоції. Необхідно дома пояснити дитині про нові правила поведінки в групі. Підготувати  до того, щоб мама не буде заходити в  садочок. Батьки можуть говорити «Я доведу тебе до садочка, а там зустріне  нас вихователь» . Кожне нове правило має бути проговорено батьками ще до того, як дитина це побачить.
  • Погратися в те з дитиною, що вам розкажуть вихователі, наприклад, обіграйте нові правила,  покажіть як вимірюють температуру. Попередьте , що температуру будуть міряти не тільки вдома, а й в садочку. Нагадайте про те, що будь-де  важливо мити руки. Можна також погратися  в супер — героїв здоров`я, які миють довго руки, не тягнуть ручки до ротика, вимірюють температуру тіла, чхають у лікоть,  пам`ятають , що зараз дітки граються не торкаючись один одного.
  • Перший тиждень діти можуть  повертатись  додому з дитячого садка збудливими, примхливими, ніж зазвичай.
  • Батькам бажано перші дні забирати дитину трохи раніше.

 Коли зранку прощатиметесь з малям  у садочку запевніть «Я заберу тебе і ми підемо гуляти,  додому гратися.

 Відсвяткуйте перший день дитини у садочку, або подаруйте щось про що мріяла дитина.

 Заохочуйте дітей до того, щоб вони одягались і роздягались самостійно. Допомагайте у разі потреби.

Віднесіться відповідально до запитань вихователів, не ведіть дитину в дитячий садок з ознаками респіраторного захворювання.

БЕРЕЖІТЬ СЕБЕ, СВОЇХ  ДІТЕЙ  І  ОТОЧУЮЧИХ !


 


 

Прогноз імовірного ступеня адаптації дитини до умов дитячого садка.

 

ЛЕГКА АДАПТАЦІЯ

Дитина спокійно входить у групу, уважно оглядається, перш ніж зупинити свою увагу на чому-небудь. Він дивиться в очі незнайомого дорослого, коли той до нього звертається. Дитина вступає в контакт зі своєї ініціативи, може попросити про допомогу. Вміє зайняти себе сам, використовує в грі предмети-замінники, наприклад, навмисно годує ляльку, бадьорий настрій чи спокійний, пантоміміка виразна, емоції легко розпізнаються. Дитина дотримується встановлених правил поведінки, адекватно реагує на зауваження і схвалення, коректуючи після них свою поведінку. Він вміє грати поруч з іншими дітьми, доброзичливий до них.

 

АДАПТАЦІЯ СЕРЕДНЬОЇ ТЯЖКОСТІ.

Дитина вступає в контакт, спостерігаючи за привабливими діями вихователя, або через включення тілесних відчуттів. Напруженість перших хвилин поступово спадає, дитина може вступати в контакт зі своєї ініціативи, може розгорнути ігрові дії. На зауваження і заохочення реагує адекватно, може порушувати встановлені правила і норми поведінки (соціальне експериментування).

 

ВАЖКА АДАПТАЦІЯ.

Контакт з дитиною вдається встановити тільки через батьків. Малюк переходить від однієї іграшки до іншої, ні на чому не затримуючись, не може розгорнути ігрових дій, виглядає стурбованим, замкнутим. Зауваження або похвала вихователя залишають дитину або байдужою, або він лякається і шукає підтримку у батьків.

 

ДУЖЕ ВАЖКА АДАПТАЦІЯ.

З дитиною не вдається встановити контакт. Батьки знаходяться в злитті з дитиною, сумніваються в тому, що він зможе освоїтися в дитячому саду. Часто батьків авторитарні, вступають у конкуренцію з вихователями, демонструють свою понад компетентність у всіх питаннях.

 

Блог керівника Сквирського НВК "ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 - дитячий садок":  Циклограма контролю організації роботи з безпеки життєдіяльності учасників  освітнього процесу в ДНЗ

ОСНОВИ БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ДОШКІЛЬНЯТ

 Дошкільний навчальний заклад спрямовує свою роботу на збереження та зміцнення здоров’я дітей, формування здорового способу життя дошкільників, їх активної життєвої позиції щодо власного здоров’я з використанням сучасних здоров'я-збережувальних технологій.

Організації роботи з питань безпеки життєдіяльності ДНЗ №43

Робота ведеться в тріаді: з дітьми, педагогами та батьками вихованців.Найцінніше – здоров’я і життя дитини. Часто, втягуючись в кругообіг повсякденності, ми забуваємо про те, скільки несподіваних небезпек підстерігає людину на життєвому шляху. Наша безпечність і байдуже ставлення до свого здоров’я часто призводять до трагедії.

Адже людина може запобігти біді, уберегти себе і своїх близьких від небезпеки, якщо буде володіти елементарними знаннями основ безпеки життєдіяльності. Знання ці формуються в процесі виховання, отже, навчання дітей, забезпечення безпеки їх життєдіяльності є актуальним педагогічним завданням. Однією з основних задач у роботі з дошкільниками є навчання правилам дорожнього руху, пожежної безпеки та прищеплення навичок правильних дій.

Завдання:

— Навчити вихованців умінню розпізнавати й оцінювати небезпеки навколишнього середовища;
— Розкрити систему знань про небезпеку різного походження, заходи по їх запобіганню, ліквідації їх наслідків;
— Прищепити вихованцям навички захисту та самозахисту, почуття допомоги та взаємодопомоги в ситуаціях небезпечних для їх фізичного, психологічного здоров’я та життя за допомогою музично-театралізованої діяльності;
— Знаходити нові агітаційні форми пропаганди правил пожежної безпеки, дорожнього руху;
— Зміцнити спадкоємні зв’язки з початковою школою;
— Згуртувати дитячий колектив через спільну творчість.





Профілактика дитячого травматизму

З появою на світ маленької людини перед її батьками постають різноманітні і складні завдання, зокрема найголовніше, — щоб дитина росла здоровою. Але травми у дітей, на жаль, трапляються досить часто.

Найчастіше це побутовий травматизм. Йдеться про ушкодження, які діти отримали вдома, у дворі чи в саду. Вони бувають різні. Найнебезпечніші — опіки полум’ям, хімічними речовинами і падіння з висоти. До побутового травматизму найчастіше призводить недостатній догляд за дітьми з боку батьків. Залишені у доступному для малят місці голки, цвяхи, леза бритв можуть стати причиною травми, а іноді — і смерті. Це стосується і газових плит, оголених проводів електромережі, відчинених вікон, сходів… За свою необачність батьки іноді дуже дорого розплачуються.

Дошкільнята намагаються позбутися нагляду дорослих, охоче граються на повір’ї зі своїми ровесниками. Тому необладнані дитячі майданчики, захаращені двори, відкриті люки, канави, несправні ліфти, поруччя сходів, несправні велосипеди не огороджені ділянки, де проводяться ремонті роботи теж дуже небезпечні. Часто діти падають з висоти: балконів, драбин, дерев, що теж призводить до тяжких травм.

 

Діти різного віку інколи торкаються неізольованих проводів, оголених контактів електропроводів, вставляють у розетки шпильки, цвяхи і нерідко отримують опіки та ушкодження тканин тіла електричним струмом. Таким чином, очевидно, що єдиним винуватцем усіх пошкоджень у немовляти є недбалість або неуважність дорослих.

Дитячий садок "Веселка" - Поради

28.04.2020р.-ЯК УБЕЗПЕЧИТИ ДИТИНУ ВІД ОПІКІВ ВДОМА? | Конотопський  дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №1 "Орлятко" Конотопської міської  ради Сумської області

Для того щоб уберегти дітей від опікових травм, дорослі повинні дотримуватися наступних правил безпеки:


- суворо стежити за тим, щоб під час прийому гарячої рідкої їжі діти не перекидали на себе чашки, тарілки і т.п.;

- з підвищеною увагою і обережністю переносити посуд з гарячою рідиною в місцях квартири (або дитячих установ), де раптово можуть з’явитися діти;

- не дозволяти дітям перебувати поруч під час приготування їжі, миття посуду, прання білизни, прасування;

- ховати в недоступних місцях сірники, запальнички;

- зберігати їдкі кислоти, луги та інші отруйні речовини в місцях, недоступних для дітей;

- не допускати дітей близько до топлення печі і напруженим предметів (електроплитці, праски, чайнику та ін);

- при купанні дітей дорослим не можна ні на хвилину відлучатися.

Принципи запобігання травматизму побутового різні, але головним з них є постійна турбота старших про безпеку дітей. Дорослі повинні виховувати в дітях обачливість і обережність. Особливо при поводженні з вогнем і небезпечними приладами. Не можна залякувати дитину, правильніше час-від-часу розповідати про різні нещасні випадки. З малятами треба бути постійно на сторожі, усувати з їхнього шляху небезпечні предмети, старшим дітям треба пояснювати небезпеку, яку таять в собі необдумані вчинки, доводити помилковість сумнівних уявлень про героїзм.

Допоможуть батькам у цьому вдало підібрана література, кінофільми, телепередачі.

Найтяжчими і з найбільшим процентом смертності є автодорожні травми. І знову ж таки, головними їх причинами є бездоглядність дітей на вулиці, незнання правил вуличного руху… Більшу частину свого часу дитина проводить у товаристві батьків та дорослих. Якщо дитина бачить, як дорослі порушують правила вуличного руху, вона бере приклад з них. Природно, що приклади поведінки на вулиці він бере, перш за все, зі своїх рідних.

Батьки! Життя та здоров’я дитини у ваших руках! Щодня нагадуючи дитині елементарні правила безпеки, ви застерігаєте його від можливих травм.

Спортивний травматизм Фізкультура і спорт є могутнім засобом зміцнення організму і фізичного розвитку дітей, але це тільки при вмілому і правильно організованому занятті спортом. Але, на превеликий жаль, дитячих спортивних закладів поки що недостатня кількість і до того ж не всі батьки розуміють їх користь, вважаючи що дитина може займатися спортом і без інструктора . Тому багато дітей грають у різні рухливі ігри, їздять на велосипедах без старших досвідчених товаришів. Або обирають місця, не зовсім придатні для ігор, а часто і небезпечні: річки, захаращені двори, пустища тощо. Тому батьки повинні якомога раніше залучати дитину до занять у спортивних товариствах, на стадіонах. Цим вони не тільки загартують дитину, а й вбережуть від страшної небезпеки.

Серед смертності від травматизму утоплення займає одне з перших місць. Це може статися як влітку, так і взимку. Головною причиною утоплення є невміння плавати, незнання особливостей водойм, при стрибках у воду велику небезпеку приносять підводні скелі, каміння. Взимку діти тонуть, провалюючись під лід при катанні на ковзанах, або переходячи через водоймища.

Головну роль у запобіганні нещасних випадків на воді відіграють товариства рятування на воді та інші громадські організації. Вони відповідають за те, щоб для купання дітей були відведені спеціально огороджені місця, але навіть у таких місцях діти повинні бути під пильним контролем. Всі небезпечні місця для купання повинні бути огороджені і встановлені попереджувальні знаки. Взимку дороги, придатні для переїзду через річку, чи озеро, теж повинні позначатися.

Дорослі зобов’язані категорично забороняти дітям кататися на ковзанах, санках по тонкій кризі. Найкраще покататися на ковзанах в спеціально обладнаних місцях чи майданчиках.

Санки, лижі, ковзани – найулюбленіші речі в користуванні дітей взимку. На жаль, саме вони стають причиною багатьох травм. Ні, це зовсім не означає, що не потрібно кататися на санках, ковзанах, подорожувати на лижах.

Коли вибирається місце для забав, як правило, шукають пагорб чи схил, з якого будуть спускатися на санках чи лижах. Потрібно пам’ятати, що це місце обов’язково повинно бути далеко від дороги. Це піддає смертельному ризику не тільки ваше життя і здоров’я, а й безпеку оточуючих. Взимку дорога слизька і не завжди водій транспортного засобу зможе зупинити його в потрібний момент. Діти повинні пам’ятати, що під час забав та ігор не потрібно виконувати різні трюки. Дуже часто, катаючись, вони люблять похизуватися перед друзями різними способами катання. Тут фантазія спрацьовує дивовижно: це і катання із зав’язаними очима, і повернувшись спиною, і на одній нозі і т.д. Потрібно пам’ятати, що катаючись, діти повинні передбачити, що з закритими очима можна зіштовхнутись із сусідом, деревом; повернувшись спиною, дитина також не буде бачити куди їде, і не зможе керувати санками чи лижами, своєчасно і адекватно зреагувати на небезпеку. Небезпечно прив’язувати санки одні до одних. Саме це є причиною того, що перевернувшись одні санки потягнуть за собою інші. Особливо небезпечно прив’язуватись (чіплятися) на ходу до транспортних засобів.

Основне, що повинні запам’ятати діти, це те, що катання на лижах, санках, ковзанах має стати веселою розвагою, а не нести небезпеку (шкоду) вашому здоров’ю.


Основне правило для батьків: дитина повинна відчувати любов та увагу оточуючих, бути під пильним (але не набридливим) контролем!

 

Поради для батьків, що мають дітей дошкільного віку | ДНЗ №1

 

Щановні батьки!


Дошкільний вік ваших дітей– це важливий період для виховання й розвитку тих умінь і навичок, які слугуватимуть їх здоров΄ю все життя. І не менш важливий період для закладання підвалин міцного здоров΄я, здорової психіки, моральної стійкості, гармонійного розвитку, уміння і потреби саморозвитку. Дитині необхідні розумні правила і обмеження, які поступово з΄являються в їхньому житті.

Соціальне спілкування, їх розвиток неможливі без передачі їм батьківських знань. Саме батьки закладають основи життєвої компетентності своєї дитини, допомагають своїм чадам опановувати складну науку життя.

Здоровий спосіб життя для дітей дошкільного віку визначається такими параметрами:

— дотримання режиму дня;
— належне оволодіння культурно-гігієнічними навичками;
— раціональне харчування та культура споживання їжі;
— дотримання рухового і повітряного режимів;
— режим активної діяльності та відпочинку;
— профілактичні заходи для збереження здоров΄я;
— духовний розвиток і гармонійні стосунки з довкіллям та із самим собою;
— душевний комфорт і психологічна рівновага.

Здоровий спосіб життя – це сформованість психологічної установки на збереження, зміцнення та примноження власного здоров΄я та здоров΄я оточуючих, активна діяльність індивіда в цьому напрямку.

Здоровий спосіб життя – не просто сума засвоєних знань, а стиль життя, адекватна поведінка у різноманітних ситуація.

Навчити дитину змалечку берегти своє здоров΄я — завдання батьків. Наш валеологічний порадник допоможе Вам виховати у дитини прагнення бути здоровим, дорожити здоров΄ям та цінувати його.


БАТЬКИ — ПРИКЛАД ДЛЯ ДІТЕЙ.

Ознаки емоційного комфорту дитини під часїї перебування в ДНЗ » Дитячий  садок №1 Ромашка


1. Будьте гарним прикладом для своїх дітей у ставленні до власного здоров΄я.
2. Ведіть здоровий спосіб життя.
3. Займайтесь фізичною культурою, виконуйте вранці вправи ранкової гімнастики. Виробляйте сталу звичку та потребу в цьому.
4. Практикуйте вдома певну систему оздоровлення всіх членів родини, в тому числі й дитини.
5. Налагодіть у сім΄ї активно-динамічний відпочинок.
6. Організовуйте сімейні прогулянки на природу, щоб змалечку привити дітям бережливе ставлення до навколишнього середовища.
7. Пам΄ятайте, що здоровий спосіб життя – це правильно організована діяльність, сприятливі умови побуту, активний відпочинок і здоровий мікроклімат у родині.
8. Не паліть і не пийте спиртних напоїв у присутності дітей. Пам’ятайте! Діти схильні імітувати ваші дії в дитячому садку.
9. Формуйте у дітей світоглядно-оздоровчу поведінку на основі реалізації принципів: пізнай себе, створи себе і допоможи собі сам.
10.Впроваджуйте різноманітні форми роботи з валеологічного виховання, спрямовані на формування в дітей уявлень про правила безпечної поведінки під час ігор, про можливості людського організму, про користь рухової активності, здоровий спосіб життя.
11.Застосовуйте вдома різні профілактично — корекційні вправи з олівцями, скакалками та іншими підручними предметами.
12.Привчайте дітей щоденно піклуватися про своє здоров΄я:
— виконувати різні фізичні вправи;
— правильнохарчуватись;
— загартовуватись;
— спілкуватися з друзями;
— дотримуватися особистої гігієни;
— дотримуватися режиму дня;
— знаходити час для розваг на свіжому повітрі, дивитися цікаві телепередачі, користуватися бібліотекою і т. д.


ГІГІЄНА


Презентація: "Особиста гігієна малюка"


1. Дотримуйтесь завжди правил гігієни та привчайте до цього дитину.

2. Не забувайте, що правила особистої гігієни пов΄язані з усіма видами діяльності і відпочинку дітей. Особиста гігієна – це піклування про чистоту тіла, одягу, взуття.

3. Систематично контролюйте якість виконання культурно-гігієнічних завдань.

4. Виконання дітьми культурно-гігієнічних навичок супроводжуйте відповідною мотивацією.

5. Розвивайте у дітей вміння та навички догляду за тілом.

6. Привчайте дитину правильно чистити зуби.

7. Слідкуйте, щоб дитина мила руки перед прийманням їжі, після туалету, повернення з прогулянки, ігор із тваринами та завжди, коли руки брудні.

8. Привчайте дітей мити ноги не тільки перед нічним сном, але й перед денним, особливо влітку.

9. Регулярно зрізайте нігті на руках і ногах, тримайте їх у чистоті.

10.Зачісуйте волосся дитині її власним гребінцем. Мийте волосся не рідше ніж раз на тиждень.

11.Одягайте дитину в одяг, який пропускає повітря і вологу.

12.Косметичні засоби, які ви використовуєте з гігієнічною або лікувальною метою, повинні відповідати віку дитини.


Всесвітній день миття рук Див. також Правила миття рук Організація  Об'єднаних Націй і, зокрема, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) оголосили 15 жовтня  «Всесвітнім днем миття рук». Як відзначають експерти ООН та ВООЗ, миття рук  рятує тисячі ...







ХАРЧУВАННЯ



 Харчування учнів | Спеціалізована школа І ступеня №324 Солом'янського  району міста Києва


1. Пам΄ятайте, що раціональне харчування – одна з основних умов здоров΄я людини, її довголіття, плідної праці.
2. Поєднуйте у їжі, в правильному співвідношенні речовини, які входять до складу тканин людського організму: білки, жири, вуглеводи, мінеральні солі, вітаміни, воду.
3. Дотримуйтесь режиму харчування. Зумійте переконати свою дитину споживати всі пропоновані їй страви, навіть ті, які вона не любить, але які для неї необхідні й корисні.
4. Не підгодовуйте дитину в проміжках навіть тоді, коли вона попросить їсти. Ласкаво поясніть, що їсти треба у відведений для цього час.
5. Давайте тільки ту кількість їжі, яку дитина з΄їдає із задоволенням.
6. Утримуйтесь від розмов про те, що дитина мало або майже нічого не їсть, бо вони шкідливі.
7. Дотримуйтесь навичок гігієни харчування і виробляйте їх у дітей.
8. Пам΄ятайте, що апетит частково залежить від сервірування столу, естетичного оформлення страв, уміння дитини користуватися виделкою, ложкою, володіння елементарними навичками культури споживання їжі.
9. Підкреслюйте необхідність добре пережовувати їжу, не вживати надто гарячої чи холодної страви, не відкушувати великих шматочків, жувати із закритим ротом.
10.Не забувайте, що найкориснішими є ті овочі і фрукти, які властиві нашому регіону, ростуть у наших садах.
11.Серйозним недоліком харчування є „прихований голод” – дефіцит йоду, який може привести до незворотніх процесів в організмі дитини. Вживання в їжу йодованої солі – вихід з даної ситуації.
12.Їжу завжди тримайте закритою, особливо в літній період.
13.Не слід вживати в їжу продуктів глибокого замороження, незнайомих грибів, продуктів з великим вмістом солі, недостатньо прожарені або проварені м΄ясо, рибу, сиру воду.


 

Заклад дошкільної освіти "Зірочка"



ЕМОЦІЙНИЙ КОМФОРТ


Консультації та рекомендації для батьків - Сайт dnz27svitanok


1. Створюйте в сім΄ї комфортне середовище для дитини. Любіть її. Не забувайте про тілесний контакт із нею. Знаходьте радість у спілкуванні з нею.
2. Дозвольте дитині бути собою, зі своїми вадами, вразливими місцями та чеснотами. Приймайте її такою, якою вона є. Підкреслюйте її сильні властивості.
3. Адекватно реагуйте на негативні емоційні вияви дитини.
4. Задовольняйте природну потребу дитини в емоційній безпеці.
5. Вчіть дитину дотримуватись порядку, пояснюючи його важливість для збереження позитивних емоцій.
6. Запобігайте виникненню депресивних станів.
7. Формуйте в дітей відчуття власної досконалості (усвідомлення образу „я”, самооцінка, рівень домагань, особистісні очікування), потребу в постійному самовдосконаленні.
8. Наповніть свою душу й серце любов΄ю до всіх і до всього. Передавайте це дітям. Більше всміхайтеся. Це запорука здорової сім΄ї, особистого здоров΄я – вашого й ваших дітей.
9. Не робіть за дитину те, що вона у змозі зробити сама. Вона може і надалі використовувати вас як прислугу.
10.Не читайте дитині нотацій і не кричіть на неї, інакше вона буде змушена захищатися, прикидатися глухою.
11. Змиріться з тим, що дитина любить експериментувати. Так вона пізнає світ.
12. Дитина вчиться на власному досвіді, тому не слід оберігати її від наслідків власних помилок.
13. Заохочуйте допитливість дитини. Якщо ви спробуєте спекатися її, коли вона ставить відверті запитання, дитина шукатиме відповіді на стороні.
14. Коли дитина з вами розмовляє, слухайте її уважно, із розумінням, не перебиваючи і не відвертаючись. Не дайте їй запідозрити, що вас мало цікавить те, що вона говорить.
15. Не ставте занадто багато запитань і не встановлюйте безліч правил для дитини: вона не звертатиме на вас уваги.
16. Нехай дитина дає волю своїм фантазіям. Жива уява – дарунок, властивий дитинству. Ніколи не придушуйте його!
17. Поява дитини в родині може викликати кризу в житті старшої дитини. Ставтеся до дітей однаково. Старша дитина повинна знати, що ви любите її ні трохи не менше, ніж інших дітей.
18. Гарний спосіб припинити сварку між дітьми – перемінити обстановку, відволікти їх.
19. Не порівнюйте дитину з іншими дітьми, любіть її такою, якою вона є. Якщо ви хочете розвинути в дитини певні якості, ставтеся до неї так, ніби вони вже є.
20. Кращий спосіб виховати відповідальність і впевненість у собі – надати дитині можливість самостійно приймати рішення.
21. Не поправляйте дитину в присутності сторонніх. Якщо ви скажете їй усе спокійно, віч-на-віч, вона зверне набагато більше уваги на ваше зауваження.
22. У стосунках із дитиною не покладайтеся на силу. Це озлобить її і привчить до того, що зважати слід лише на силу.
23. Знайдіть будь-яку галузь реальних успіхів, підкреслено виділяйте таку діяльність, у якій дитина успішна, може самореалізуватися, самостверджуватися, переживати успіх і пов΄язані з ним позитивні емоції, знайти втрачену віру в себе.
24. Проаналізуйте разом із дитиною (у вільній ненав΄язливій формі) можливі варіанти подолання тих, чи інших складних ситуацій повсякденного життя, які часто зустрічаються або можуть зустрітися дитині.
25. Виховуючи дитину, не забувайте про її темперамент та особливості психічних проявів у зв΄язку з цим.




ЗАГАРТУВАННЯ


ДНЗ № 135 - Як загартовувати дитину?Санаторний ДНЗ ясла-садок № 11 "Зірочка" - Фізкультурно-оздоровча робота



1. Використовуйте природні засоби оздоровлення та загартовування.

2. Загартовуйтесь разом з дитиною.

3. Пам΄ятайте, що загартовування впливає на загальний стан здоров΄я та поведінку дітей, дає позитивний результат тоді, коли гартувальні процедури проводяться в певній послідовності, чітко дозовані й систематично повторюються.

4. Не забувайте, що систематичне загартовування допомагає організму боротись із захворюванням, особливо із застудними.

5. Домагайтеся розуміння дітьми настанови: усьому свій час. Привчайте дітей дотримуватись рухового й повітряного режимів, постійного часу сну та приймання їжі.

6. Забезпечуйте щоденне перебування дітей на повітрі, відповідність їхнього одягу погоднім умовам.

7. Здійснюйте загартовування сонячним промінням. Тривалість прийняття сонячних ванн від 3-4 хвилин до 15 хвилин.

8. Проводьте водні процедури (обливання ніг та тіла, вологе обтирання рукавичкою або рушником).

9. Не забувайте, що ходіння босоніж – це засіб загартовування організму та зміцнення здоров΄я.

10. До ходіння босоніж дитину треба привчати із раннього віку. Починати улітку за температури повітря, не нижчої від 24 градусів.

11.Поєднуйте ходіння босоніж зі щоденними ваннами для ніг, поступово знижуючи температуру води.

12.Пам΄ятайте, що гарячий пісок і асфальт, гостре каміння та шлак, соснові шишки й голки діють на дитячий організм, як сильні подразники, а теплий пісок, м΄яка трава – заспокійливо.

 

Пам’ятка

для батьків на час роботи закладу дошкільної освіти «Зірочка»

в умовах адаптивного карантину

Режим роботи закладу дошкільної освіти:

  • ранковий прийом дітей – з 07.00 до 08.30 год.;
  • діти повертаються додому з 17.00 до 17.30 год

Дітям брати з собою свої іграшки в дошкільний навчальний заклад заборонено, а батькам потрібно підписати інформативну згоду.

Батьки вихованців закладу освіти:

* проводять термометрію та оцінюють стан здоров’я дитини перед виходом із дому

* при наявності ознак захворювання та/або підвищення температури тіла відмовляються від відвідування дитиною закладу освіти та попереджають про зміни в стані здоров’я дитини працівників закладу освіти;

* у разі необхідності залишити дитину вдома не через хворобу, інформують напередодні вихователя про відсутність дитини в закладі освіти;

* забезпечують дитині одяг та взуття на випадок дощової погоди для перебування на вулиці за будь-яких погодних умов;

* під час відведення дитини до закладу освіти та повернення дитини із закладу додому батьки мають одягнути засоби індивідуального захисту (респіратор або захисна маска одягнуті так, щоб були покриті ніс та рот);

* під час ранкового прийому дитини до закладу освіти обов’язково інформують вихователя про стан здоров’я дитини та членів сім’ї, з якими дитина мала контакти;

* несуть персональну відповідальність за правдивість інформації про стан здоров’я дитини;

* відводячи дитину до закладу дошкільної освіти, що працює в умовах карантину, усвідомлюють, що інфекція СОVID-19 може бути занесеною до закладу дошкільної освіти будь-якою особою (дитиною, її батьками або іншими членами родини, працівником) з безсимптомним (субклінічним) характером перебігу захворювання (не визначається температурним скринінгом та візуальним оглядом);

* надають інформовану згоду на відвідування дитини в умовах напруженої епідситуації (додаток 5), ненадання інформативної згоди є підставою для недопуску дитини в заклад дошкільної освіти;

* дотримуються розробленої Пам’ятки

Золотая брошь с бриллиантами


Поради фізінструктора - perlinka8

Сторінка практичного психолога - Лютізький ДНЗ "Барвінок"



Поради батькам | sun-zp


ЗДО "Шпачок" - Поради батькам першокласників


Блог вчителя початкових класів Коровіної Валерії Олексіївни: Виховуємо і  навчаємо разом (сторінка для батьків)

Золотая брошь с бриллиантами


Розмір плати батьків  за  харчування  дітейХарчування учнів | Спеціалізована школа І ступеня №324 Солом'янського  району міста Києва Відповідно до рішення виконавчого комітету Луганської селищної ради  від 17.12.2019 № 89  «Про встановлення розміру вартості харчування дітей у  закладі освіти «Зірочка»,   з метою забезпечення повноцінного раціонального харчування,  з 01 січня 2020р. встановлена вартість  харчування  одного дитино-дня у розмірі, що не перевищує:

-4,80 грн. – для вихованців  групи раннього віку закладу дошкільної освіти;

-5,80 грн. – для вихованців дошкільних груп закладів дошкільної освіти.           

 

          Для батьків або осіб, які їх замінюють, плата за харчування дітей встановлена у розмірі 30% від вартості харчування на день:

Для  багатодітних сімей плата за харчування дітей встановлена у розмірі 50 % від вартості харчування на день:

                   Звільнені від плати за харчування батьки, або осіби, які їх замінюють, наступних категорій дітей:

-діти-сироти  та діти, позбавлені батьківського піклування;

-діти-інваліди;

-діти, батьки яких загинули під час виконання службових обов’язків;

-діти, батьки яких загинули під час участі в антитерористичній операції;

переселенці;

-діти із сімей, які  отримують  допомогу відповідно Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям».

 

 Пільги за харчування дітей у дошкільному закладі

 Розповідь про кухаря - Dovidka.biz.uaПитання щодо плати за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах регламентовано:

– статтею 35 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001р. №2628-ІІІ (із змінами);
– постановою Кабінету Міністрів України «Про невідкладні питання діяльності дошкільних та інтернатних навчальних закладів» від 26.08.2002р. № 1243 (із змінами);
– Порядком встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах, затвердженого наказом МОН від 21.11.2002 р. № 667

Від плати за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах можуть бути звільнені цілком або частково окремі категорії осіб відповідно до чинного законодавства.

Відповідно до пункту 2.5 Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах, затвердженого наказом МОН від 21.11.2002 р. № 667 звільнення батьків від плати або зменшення розміру плати за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах проводиться щорічно і може переглядатися протягом року, але не більше одного разу, та запроваджується в місячний термін після подання відповідних документів.

Пунктом 2.10 Порядку №667 встановлено, що з осіб, які мають право на пільги, але не подали необхідних документів щодо звільнення від плати або зменшення розміру плати, плата справляється в повному обсязі, без урахування пільг.

Сайт Бородянського ПАЛ - Кухар

У разі несплати батьками за харчування дитини упродовж двох місяців без поважних причин дитина може бути відрахована з навчального закладу, що передбачено пунктом 12 Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003р. №305 (із змінами).

Внесено зміни до статті 35 Закону України “Про дошкільну освіту”, зокрема, частину п’яту викладено у такій редакції: “Батьки або особи, які їх замінюють, вносять плату за харчування дітей у державному та комунальному дошкільному навчальному закладі у розмірах, визначених органами місцевого самоврядування або відповідними органами управління.

Пільгові умови оплати харчування дітей у дошкільних навчальних закладах для багатодітних та малозабезпечених сімей та інших категорій, які потребують соціальної підтримки, надаються за рішенням органу місцевого самоврядування за рахунок коштів місцевого бюджету.

    Органи місцевого самоврядування та місцеві органи виконавчої влади забезпечують безкоштовним харчуванням:
-дітей-сиріт,
– дітей, позбавлених батьківського піклування,
– дітей-інвалідів,
– дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям”, які навчаються у державних і комунальних дошкільних навчальних закладах”,
– для дітей
переселенців.

Харчування в нашому закладі

     Для оформлення пільги на харчування дитини необхідно надати наступні документи:

   Діти з малозабезпечених сімей: 
– довідка з Управління праці та соціального захисту населення – 1 шт. (оригінал, поновлюється 1 раз на півроку).

   Діти-сироти (опікуни) :
– рішення суду про опікунство – 1 шт. (копія).

  Довідку про статус переселенців;
– заява батьків вихованців на безкоштовне харчування.

  Діти з багатодітних сімей (троє і більше дітей віком до 18 років):
– посвідчення багатодітної сім’ї – 1 шт. (копія).

 

Золотая брошь с бриллиантами

Безпечний Інтернет

Шановні батьки!
Internet може бути прекрасним місцем для навчання дітей, їхніх розваг, спілкування з друзями або просто місцем, де вони можуть розслабитися чи досліджувати щось. Але так само, як і в реальному світі, Всесвітня павутина може бути небезпечною для дітей. Перш ніж ви дозволите своїй дитині виходити в онлайн без вашого нагляду, переконайтеся, що ви встановили набір правил, дотримуватися яких ви усі погоджуєтесь.

 У лютому європейська громадськість відзначає День безпечного Інтернету, введений в 2004 році організацією Insafe (Європейська мережа безпечного Інтернету). На думку фахівців, основні причини появи віртуальної небезпеки для дітей – це загальна доступність матеріалів, які містять порнографію або пропагують насильство і жорстокість, прихований вплив комунікативних особливостей Інтернету, відсутність нормативних положень, які законодавчо закріплювали б поняття “Порнографічна продукція, що розбещує дітей”, недосконалість взаємодії між правоохоронними органами і інтернет-провайдерами в цьому питанні.
Цей день проводиться кожного року у другий вівторок лютого. В Україні цей день відзначається  завдяки ініціативи компанії «Майкрософт Україна». З моменту заснування були проведені сотні активностей, спрямованих на захист дітей в Інтернеті. Основні серед них – це запуск освітнього сайту «Онляндія – безпечна веб-країна» http://www.onlandia.org.ua/ , на якому всі бажаючі можуть отримати необхідну інформацію, приєднатися до руху й зробити свій посильний внесок у вирішення проблеми.

Радимо подивитися відеоролики про безпечний Інетрнет на http://www.youtube.com (Ютуб)

1) http://youtu.be/jhjnTT5KmEI (Поради про безпеку дітей в Інтернеті)

2) http://youtu.be/lt1-9cPCxM0 (Як захистити налаштування безпечного пошуку)

3) http://youtu.be/fnzFc54cb8o (Безпечний режим на YouTube)

4) http://youtu.be/5YhdS7rrxt8 (Як виявити брехню і залишитися правдивим в Інтернеті)

10 золотих правил безпеки в Інтернеті для дітей

  1. Нікому без дозволу батьків не давати особисту інформацію: домашню адресу, номер домашнього телефону, робочу адресу батьків, їхній номер телефону, назву й адресу школи.
  2. Якщо знайдете якусь інформацію, що турбує вас, негайно сповістіть про це батьків.
  3. Ніколи не погоджуватися на зустріч з людиною, з якою ви познайомилися в Інтернеті. Якщо все ж таки це необхідно, то спочатку потрібно спитати дозвіл у батьків, а зустріч повинна відбутися в громадському місці й у присутності батьків.
  4. Не посилати свої фотографії чи іншу інформацію без дозволу батьків.
  5. Не відповідати на невиховані і грубі листи. Якщо одержите такі листи не з вашої вини, то сповістіть про це батьків, нехай вони зв’яжуться з компанією, що надає послуги Інтернет.
  6. Розробити з батьками правила користування Інтернетом. Особливо домовитися з ними про прийнятний час роботи в Інтернеті і сайти, до яких ви збираєтесь заходити.
  7. Не заходити на аморальні сайти і не порушувати без згоди батьків ці правила.
  8. Не давати нікому крім батьків свої паролі, навіть найближчим друзям.
  9. Не робити протизаконних вчинків і речей в Інтернеті.
  10. Не шкодити і не заважати іншим користувачам.

Правила для батьків

  1. Розмістіть комп’ютер у кімнаті, яку використовують усі члени родини.

Іноді діти тримають у секреті те, що вони користуються Інтернетом. Вони можуть не бажати того, аби їх батьки були у курсі їх дій в мережі. Важливо не реагувати досить емоційно, а зробити все можливе, аби зняти цю психологічну напругу.
Обговорювати можливі труднощі легше, коли комп’ютер знаходиться у спільній кімнаті. Крім того, ви можете використовувати Інтернет разом із дитиною. Таким чином, розмови про Інтернет та контроль за його використанням стануть повсякденною частиною вашого родинного життя.

  1. Використовуйте будильник для обмеження часу, якій дитина проводить в Інтернеті.

Заздалегідь погодьте тривалість перебування в Інтернеті.  Бажано визначити час перебування дітей в он-лайні. Час, проведений за комп’ютером, необхідно обмежити для того, аби не нанести шкоду стану здоров’я дитини. Ігрова комп’ютерна залежність стала великою проблемою у всьому світі.

Обговоріть час перебування дитини в Інтернеті та домовтесь про використання будильника. Таким чином ви уникнете можливих конфліктних ситуацій.

  1. Використовуйте технічні засоби захисту: функції батьківського контролю в операційній системі, антивірус та спам-фільтр. 

Для роботи за комп’ютером зовсім необов’язково знати всі його функціональні можливості. Запросіть спеціаліста, якій налаштує операційну систему вашого комп’ютера та покаже, як працювати із батьківським контролем. Краще один раз побачити, аніж багато разів почути. Не використовуйте у себе вдома комп’ютер, якій технічно є незахищененим.

Також ви можете пройти он-лайн навчання та навчитись найбільш ефективно використовувати функції безпеки браузера та самостійно налаштовувати батьківський контроль. Встановіть Microsoft Security Essentials зараз, і ваш комп’ютер буде захищеним у реальному часі від вірусів, програм-шпигунів та інших зловмисних програм.

  1. Створіть «Сімейні інтернет-правила», що містять правила онлайн-безпеки для дітей.
    Діти навчаються шляхом експериментування. Якщо ви зацікавлені у тому, аби ваша дитина навчалась не на своїх власних помилках — якомога частіше обговорюйте теми, пов’язані із Інтернетом. Ви можете розказати, наприклад, про достовірність інформації, розташованої в мережі. Так ви невимушено створите свої «родинні правила» Інтернет-безпеки. Традиції, норми та правила, які закріпились у родині — довговічні.
  2. Проводьте більше часу із дитиною. Всіляко заохочуйте обговорення тем, пов’язаних з Інтернетом.
    В житті кожного трапляються помилки. Немає потреби сприймати помилки дітей як життєву проблему. Будуйте довірливі стосунки задля того, аби бути впевненими, що у будь-якій ситуації дитина звернеться за допомогою саме до вас. Щоб не сталось, ваша дитина повинна бути впевненою, що у будь якій ситуації вона може розраховувати на вашу підтримку та прийняття. Гарний рецепт побудови довірливих відносин — щоденне спілкування та спільне проведення вільного часу. В невимушеній ситуації набагато легше обговорювати «складні» питання.
  3. Навчайте дітей критично ставитися до інформації в Інтернеті і не повідомляти конфіденційні дані он-лайн. 

Повідомте дитині, що практично кожен може створити свій сайт, і при цьому ніхто не може проконтролювати достовірність інформації, розташованої на такому сайті. Навчіть дитину використовувати інформацію із різних перевірених джерел.

Підказки з безпеки для педагогів та батьків

  • Ось кілька підказок з безпеки, які вам слід взяти до уваги, коли ви даєте рекомендації з використання онлайну підліткам:
  • Створіть список Правил користування Internet вдома за участю ваших дітей. Туди ви маєте включити типи сайтів з необмеженим доступом, години користування Internet та рекомендації зі спілкування з іншими в онлайні, включаючи чат-кімнати.
  • Тримайте комп’ютери з Internet-з’єднанням у відкритій зоні, поза межами кімнати вашої дитини.
  • Поговоріть зі своїми дітьми про їхніх онлайнових друзів та те, чим вони займаються так, як ви б говорили про будь-яких інших друзів або заняття. Це включає розмови з вашими дітьми про список миттєвих повідомлень і про те, щоб вони не спілкувалися з незнайомцями.
  • Вивчіть інструменти для фільтрування Internet (такі як Батьківський контроль вWindows Vista) як один із додаткових — але не замінюючих — методів батьківського контролю.
  • Знайте, які чат-кімнати та дошки повідомлень вони відвідують та з ким розмовляють.
  • Рекомендуйте їм використовувати контрольовані чат-кімнати, та наполягайте на тому, щоб вони залишалися в публічних зонах чат-кімнат.
  • Наполягайте на тому, щоб ваші діти ніколи не погоджувалися зустрічатися зі своїм онлайновим другом.
  • Навчіть своїх дітей ніколи не давати про себе інформацію по електронній пошті, в чат-кімнатах, дошках оголошень, реєстраційних формах і персональних профілях, а також при участі в онлайнових конкурсах.
  • Навчіть своїх дітей не завантажувати програми, музику або файли без вашого дозволу. Спільний доступ до файлів, отримання текстів та картинок з Інтернету може порушувати закони про авторські права.
  • Скажіть своїй дитині розповідати вам про те, що або хто в онлайні примушує її почувати себе незручно або налякано. Будьте спокійними та нагадайте своїм дітям, що у них не виникне проблем, якщо вони про щось вам повідомлять. (Важливо, щоб ваша дитина не думала, що її позбавлять привілеї користуватися комп’ютером). Прочитайте більше про те, як діяти з онлайновими хижаками та кібер-хуліганами.
    • Поговоріть із своїми дітьми про онлайнову порнографію та направте їх на позитивні сайти про здоров’я та сексуальність.
  • Допоможіть дітям захиститися від спаму (EN). Скажіть їм не давати свої адреса електронної пошти, не відповідати на “сміттєву” пошту та використовувати фільтри електронної пошти.
    • Знайте, які сайти відвідують ваші діти. Перевірте, щоб вони не відвідували сайти з агресивним змістом, або самі не розміщали персональну інформацію та фотографії.
    • Навчіть своїх дітей відповідальному та етичному поводженню в онлайні. Вони не повинні використовувати Internet для розповсюдження пліток, хуліганити або загрожувати іншим.
  • Переконайтеся, що ваші діти-підлітки консультуються з вами, перш ніж проводити в онлайні якісь фінансові операції, включаючи замовлення, купівлю або продаж.
    • Обговоріть онлайнові азартні ігри та їхні потенційні ризики зі своїми дітьми-підлітками. Нагадайте їм, що їхні азартні розваги в онлайні є незаконними.

Спеціалізовані веб-ресурси:
http://www.onlandia.org.ua
http://www.microsoft.com/ukraine/athome/security/children/default.mspx
http://www.nachalka.com/bezopasnost
Програмне забезпечення для блокування небажаної інформації на сайтах:
TMeter
Traffic Inspector для школы
Windows Live 2011
KinderGate Родительский Контроль
Norton Add-on Pack
Kaspersky Internet Security 2011
Один дома
Интернет Цензор

Список посилань на Інтернет-ресурси

http://onlandia.org.ua/ Портал «Онляндія – безпечна веб-країна».

http://www.oszone.net/6213/ Статья «Обеспечение безопасности детей при работе вИнтернет»

http://gogul.tv/ Дитячий браузер «Гогуль»

http://sd.org.ua/news.php?id=19049 Список безпечних для дітей сайтів

http://wiki.ciit.zp.ua/index.php/ 2009-2010_Безопасность_в_Интернет

http://elint-pr.blogspot.com/ Блог «Інтернет-очима дітей» (автор Коротка О.Б.)




консультація для батьків

про те, які іграшки дійсно корисні для дітей раннього та дошкільного віку, а популярність яких – лише результат вдалого маркетингу







Як урізноманітнити іграшковий асортимент

 .

          Окрім уже представлених іграшок, куточок і хлопчика, і дівчинки має містити такі  іграшки:

·         ляльки

·         меблі та одяг для них

·         звірятка

·         машинки

·         м’ячі тощо.

Бажано, щоб іграшковий простір малюка давав йому змогу ознайомитися з матеріалами, які мають різну фактуру. Наприклад, ведмедик може бути виготовлений не лише із хутра, а й із гуми, пластику, а може, і з дерева. Усе це сприятиме розвитку гаптичного сприймання малюка.

 

Також цікавими для дитини і такими, що мають розвивальний ефект, є неоформлені, або залишкові матеріали, зокрема:

·         котушки

·         сірникові коробки

·         клаптики тканини

·         стрічки тощо.

 

До них належать і природні матеріали:

·         каштани

·         шишки

·         жолуді тощо.

 

Такі предмети розширюють іграшковий простір малюка, межі дитячої фантазії і творчості.

 

Граємо разом з дітьми

 

Найголовніша вимога, яка робить будь-яку іграшку ефективною щодо розвитку (з погляду дорослого) та найпривабливішою і найцікавішою (з погляду дитини), — участь дорослого у грі.

 Без вашої участі навіть найкращі іграшки не стимулюють активності, не розвивають свідомості. У найліпшому випадку вони спонукають до примітивних, одноманітних дій.

 Пам’ятайте: ви не пасивний спостерігач, а активний партнер, який організовує предметне середовище так, аби воно сприяло психічному розвитку дитини

 








ЩО ТАКЕ БУЛІНГ?

Булінг або цькування – це певні дії, які завдають фізичної або психічної шкоди. Сюди належить психологічне, фізичне, економічне чи сексуальне насильство, яке вчиняють стосовно малолітньої особи в навчальному закладі.

До цькування також входить знущання в інтернеті чи за допомогою телефонів. Наприклад, коли учневі регулярно надсилають непристойні повідомлення чи публікують особисті фото. Також враховується і цькування вчителів чи адміністрації школи щодо малолітніх.

Як зрозуміти, що дитину цькують

У дитини може з’явитися роздратованість, необґрунтована агресія до слабших людей або домашніх тварин, невмотивовані напади плачу чи інші різкі зміни в поведінці. Це в тому випадку, коли дитина не розповідає про те, що її ображають.

Окрім психологічних ознак, можуть бути фізіологічні. Дитина може почати завдавати собі шкоди. Наприклад, інтенсивно розчісувати тіло чи з’являтимуться неконтрольовані рухи. Батьки повинні реагувати на будь-яку нетипову зміну поведінки.

Що робити, якщо дитина потерпає від булінгу

Насмперед, треба зібрати докази цькування. Найважливішими є показання свідків, а також відео та аудіозаписи булінгу. Це все матиме значення як доказова база. Звернутися до класного керівника: розповісти, що відбувається, хто це робить, у який спосіб та іншу додаткову інформацію. На це мають відреагувати в навчальному закладі. Важливо написати заяву на ім’я директора закладу. Якщо адміністрація школи проблему не розв’язує – звернутися до міськво або в поліцію із заявою. До неї додати зібрані докази. Якщо цькування відбувається не між учнями, а з боку вчителя стосовно учня – діяти за такою ж схемою.

Які передбачено покарання

Закон передбачає адміністративну відповідальність за булінг – штраф або громадські роботи. Якщо порушення зафіксовано вперше, то штраф становить від 850 до 1 700 гривень. Якщо воно повторюється впродовж року або здійснювалось групою людей – від 1 700 до 3 400 гривень. У разі, якщо порушення здійснила малолітня особа (діти до 16 років), штраф накладають на батьків або опікунів.

Якщо про випадок булінгу не повідомили в правоохоронні органи – керівникові навчального закладу передбачено штраф: від 850 до 1 700 гривень або виправні роботи на термін до одного місяця з відрахуванням 20% заробітку.





Коментарі

Популярні дописи з цього блогу